Svar
Aktive innleggMedlemslisteSøkHjelpRegistrer degLogg inn
Svar
 Herregud.forum >Diskusjoner >Om Herregud.com > Svar
EmneInnlegg: Antoniussen

Rediger melding
Navn:



Melding:
   Aktiver Forum Koder til å formatere meldinger
Uregistrerte brukere kan ikke ha linker i sine meldinger. Inneholder innlegget ditt en eller flere webadresser vil det ikke bli lagret. For registrerte brukere er det ingen begrensning.
Unik Sikkerhetskode:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Load New Code
Vennligst tast inn koden nøyaktig slik som på bildet.
Cookies må være tillatt i din nettleser.

Melding
Innlegg: Antoniussen
Publisert: 18.Mar.2008 kl. 20:52 Av Jona
Så var det denne tråden.
Z.
At du tuller med sånt er så respektløst at jeg får lyst til å spy.
Det er sånt som dette som gjør at jeg er stolt av å representere et livssyn som handler om solidaritet og nestekjærliget.

Webmaster.
Vi kan vel egentlig bare utelukke at midtøstenkonflikten er problemet med kristendommen.
Er jo helt utrolig festlig at det blir påstått at midtøstenkonflikten er et problem med KRISTENDOMMEN.
Helt utrolig..

Du skriver:
"Jeg har allerede nevnt kondomproblematikken i Afrika, og inkludert i dette vil jeg også legge inn angsten for familieplanlegging i kristne land. I USA har hver 4. unge kvinne en eller annen kjønnssykdom. Dette skyldes utelukkende at noen kristne politikere har gjort det forbudt å gi opplæring i bruk av prevensjoner og i hvordan man kan praktisere trygg sex. Avholdskampanjen til George W Bush er en langt større trussel mot Amerika enn muslimsk terrorisme."

Hva skal egentlig dette bety?
At ateismen skal stå ansvarlig fordi det finnes ateister som oppfører seg som idioter?
Jeg tipper du vil si at det er bibelen som kommer med et budskap som oppfordrer til f.eks å ikke bruke prevensjon.
Men det er jo ikke sant!
Jeg har nok ingen problemer med å ta innover meg det du faktisk skriver.
Jeg er bare enig med deg i at denne siden er bare sprøyt og vås.

Når norske medier lar være å trykke bilder fordi de er redde. Da er ytringsfriheten i fare. Det er jo nettopp ytringsfriheten som ER i fare. Ytringsfrihet er jo å ha muligheten til å ytre seg som man vil.
Man kan nesten si at ytringsfriheten er fullstendig VEKK hvis norske medier ikke tør å trykke muhammedtegningene.
Så en ting er sikkert og visst, ytringsfriheten er ikke akkurat bunnsolid.
Jeg hadde bare trodd at herregud.com(inkludert forum og svevende ord) var såpass kritiske til religion at de ville vært de første til å se alvorligheten når religion truer medier til taushet.
Og dette TIL TROSS for at hele herregud.com nå er konkludert til å bare være sprøyt og vås.